Komunikat końcowy

PDF

XI Gnieźnieński Konkurs Modelarski im. Wiesława Sawickiego

2-3 września 2017

– KOMUNIKAT KOŃCOWY

 

Organizatorzy:

-Urząd Miejski w Gnieźnie
-Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie
-Klub Modelarski ,,Orzeł”
-Stowarzyszenie Modelarzy Redukcyjnych Orzeł Gniezno

Termin i miejsce zawodów:

2-3 września 2017 r.
Miejski Ośrodek Kultury
ul. Łubieńskiego 11
62-200 Gniezno

2-3 września 2017r. odbył się XI Gnieźnieński Konkurs Modelarski im. Wiesława Sawickiego. Pod ocenę zostało poddanych 525 modeli wystawionych przez 124 modelarzy w 63 klasach konkursowych. Komisje sędziowskie złożone z członków Klubu Modelarskiego Orzeł Gniezno oraz Stowarzyszenia Modelarzy Redukcyjnych Orzeł Gniezno z dokonały wyboru najlepszych modeli:

Wyróznienia w klasach młodzików:
1.       Brzostowski Patryk
2.       Fabian Marcel
3.       Fedyszyn Łukasz
4.       Gołasz Tymon
5.       Kołpa Magdalena
6.       Krym Czarek
7.       Kszczot Maksymilian
8.       Kuziemski Franciszek
9.       Litewka Piotr
10.    Łunkiewicz Antoni
11.    Łunkiewicz Brygida
12.    Niemczyk Bartosz
13.    Niemczyk Igor
14.    Osiński Michał
15.    Pater Robert
16.    Rupa Błażej
17.    Smółka Mikołaj
18.    Szczechowiak Jeremi
19.    Świderek Aleksander
20.    Świderski Mateusz
21.    Wielec Kornel
22.    Wolak Szymon
Modele Plastikowe
A1 – Artyleria bez własnego napędu 1:35-1:48 i większe – ŁĄCZONA
Nazwa modelu Imię, nazwisko Miasto, klub Nr startowy Pozycja końcowa
3,7 cm Flak 43 Bartosz Falk Hercules III Poznań 413 w
Armata p.panc PAK 40 Jakub Grześkowiak Karolinka Koziegłowy 522 W
Pak 40  

Michał Kurek

Sęp Przełom Mińsk Maz 462 W
A2 – Artyleria bez własnego napędu 1:72 i mniejsze – ŁĄCZONA
V-2  

Marek Wantowski

Combat Chełmża 198 W
Flak 30  

Karol Cieślarczyk

S.M Kompas 242 W
A3 – Artyleria z własnym napędem 1:35 – 1:48 i większe – ŁĄCZONA
M12 155mm  

Witold Hałub

ISMR Włocławek 35 w
German Geschutzwagen Tiger fur 17cm Kanone 72  

Bartosz Falk

Hercules III Poznań 335 w
Stug III F J.Kochanowski  

Karol Cieślarczyk

S.M.KOMPAS 235 w
A4 – Artyleria z własnym napędem 1:72 i mniejsze – ŁĄCZONA
Morser Karl 041 560mm+amunitzionwager pkfz.IVI  

Mariusz Kucharczyk

KM Zefir Polkowice 56 w
Flakpanzer I (2cm Flak 38 auf Selbstahrlafette PzKpfw I Ausf A, Sd.Kfz.101  

Michał Łunkiewicz

Sopot 334 w
G1 – Pojazdy gąsienicowe 1:35 i większe – JUNIOR
Mag’ach  

Maciek Kurek

Sęp Przełom Mińsk Maz. 110 w
Sherman M4 A1  

Krzysztof Twardowski

Wągrowiec 408 w
IS-2  

Karol Rogalski

Sęp Przełom Mińsk Maz. 468 w
Rudy 102  

Michał Kurek

Sęp Przełom Mińsk Maz. 463 w
G1 – Pojazdy gąsienicowe 1:35 i większe – SENIOR
m10a1 Achillec Iic  

Witold Hałub

ISMR Włocławek 29 w
T-34/85  

Marcin Wolszczak

S.M.KOMPAS 86 w
M3 Stuart  

Bartosz Falk

Hercules III Poznań 337 w
Pantera  

Kaźmierczak Antoni

Gniezno 526 w
G2 – Pojazdy gąsienicowe 1:48 – ŁĄCZONA
SU-122  

Marcin Kuziemski

Warszawa 387 w
Tiger I  

Marcin Wolszczak

S.M.KOMPAS 227 w
KV-2  

Mariusz Kucharczyk

KM „Zefir” Polkowice 200 w
G3 – Pojazdy gąsienicowe 1:72 i mniejsze – JUNIOR
Pudel  

Miłosz Kucharczyk

KM „Zefir” Polkowice 99 w
Sherman M4A1  

Joanna Wantowska

Combat Chełmża 102 w
Jagdpanzer (38)t Chwat  

Maciek Kurek

Sęp Przełom Mińsk Maz. 466 w
G3 – Pojazdy gąsienicowe 1:72 i mniejsze – SENIOR
BWP-1  

Marcin Wolszczak

S.M.KOMPAS 218 w
T-90  

Jarosław Kurek

Sęp Przełom Mińsk Maz 256 w
Czołg 7tp ‚  

Michał Łunkiewicz

Sopot 417 w
M1A2 Abrams  

Roman Krzak

Doruchów 421 w
K1 – Pojazdy kołowe 1:35 i większe  – JUNIOR
Samochód Pancerny wz.34  

Joanna Wantowska

Combat Chełmża 146 w
M151 A2  

Mateusz Jarzemski

Combat Chełmża 74 w
K1 – Pojazdy kołowe 1:35 i większe – SENIOR
M3A1 Wchite  

Witold Hałub

ISMR Włocławek 30 w
Bedford QL with 6 Pdr At Gun  

Marek Winiarski

Poznań 204 w
Ural 4320  

Marcin Morawski

SPM Szczecin 225 w
BTR-60 U  

Marcin Wolszczak

S.M.KOMPAS 223 w
K2 – Pojazdy kołowe 1:48 – ŁĄCZONA
Sdkfz 222  

Anna Kawecka

Żnin 26 w
PUMA  

Marcin Wolszczak

S.M.KOMPAS 219 w
Autoblinda Ab43  

Karol Cieślarczyk

S.M.KOMPAS 234 w
K3 – Pojazdy kołowe 1:72 i mniejsze – ŁĄCZONA
Fennek  

Marcin Wolszczak

SM KOMPAS 20 w
Samochód pancerny wz.34  

Michał Łunkiewicz

Sopot 354 w
BTR 80  

Michał Białek

SM Kompas 373 w
KG1 – Pojazdy kołowo gąsienicowe 1:35-1:48 i większe – SENIOR
sdkfz 251/9  

Wojciech Botwiński

Warszawa 39 w
Sd.Kfz. 251/7 Uusf.D  

Bartosz Falk

Hercules III Poznań 380 w
Sdkfz 10/4  

Karol Cieślarczyk

S.M.Kompas 239 w
KG2 – Pojazdy kołowo gąsienicowe 1:72 i mniejsze –  ŁĄCZONA
Sd.Kfz.251/1 ausf.A  

Michał Łunkiewicz

Sopot 331 w
C1 – pojazdy cywilne CIĘŻARÓWKI – 1:35 i większe – ŁĄCZONA
Heavy Dumper Truck  

Kornel Pałaszewski

Combat Chełmża 111 w
Busing-nag 500  

Joanna Wantowska

Combat Chełmża 145 w
C2 – pojazdy cywilne CIĘŻARÓWKI – 1:72 i mniejsze – ŁĄCZONA
Tatra T815  

Michał Miękiszak

Gniezno 338 w
Fiat 651 autobus  

Michał Łunkiewicz

Sopot 367 w
C3 – pojazdy cywilne OSOBOWE- wszystkie skale – ŁĄCZONA
Bentley 4,5l 1930  

Grzegorz Mądry

ISMR Trzemeszno 281 w
VW T1 Samba Bus  

Maciej Myśliński

ISMR 419 w
Nissan 370Z  

Andrzej Szmuraj

Grudziądz 457 w
M1 – MOTOCYKLE – 1/24 i większe – ŁĄCZONA
Yamaha Vmax  

Marek Wantowski

Combat Chełmża 208 w
Ducati 1199  

Andrzej Szmuraj

Grudziądz 455 w
M2 – MOTOCYKLE – 1/35 i MNIEJSZE – ŁĄCZONA
Tiumoh 3wh  

Witold Hałub

Ismr Włocławek 36 w
dkw 350 nz  

Jarosław Sierko

Zielona góra 258 w
Ż – żaglowce – wszystkie skale – ŁĄCZONA
Alexander Von Humboldt  

Marcin Ostrowski

Szczecin 187 w
USS CONSTITUTION  

Łukasz Borkowski

Inowrocław 444 w
Drakar  

Arkadiusz Niemczyk

Kościerzyna 21 w
W1 – Winiety wszystkie skale – Łączone
Szwoleżer  

Jakub Przybylski

Hercules III Poznań 432 w
STURMTIGER  

Marcin Wolszczak

S.M.Kompas 224 w
O1 – Okręty i statki 1:300 i większe – ŁĄCZONA
HMCS Snowberry  

Stansiław Tamborski

Hercules III Poznan 506 w
Holownik h-300 Adam  

Jan Fred Golombek

Grudziądz 512 w
Corvette campunela  

Zdzisław Kupfer

Sopot 478 w
O2 – Okręty i statki 1:301 – 1:500 – Łączona
ORP Grom  

Tadeusz Gawron

NGM 42 w
ORP Kaszub  

Michał Pilz

NGM 55 w
ORP Podchalanin  

Mirosław Ostrowski

SZCZECIN 68 w
O4 – okręty podwodne wszystkie skale – Łączona
U – 176  

Mirosław Ostrowski

SZCZECIN 7 w
uss barb  

Wojciech Botwiński

Warszawa 18 w
Uboot U VII c u-522  

Sławomir Mitraszewski

WKM ISKRA WŁOCŁAWEK 28 w
D1 – Dioramy Lądowe – 1:35-1:48 i większe – Łączona
Wiosenne Porządki  

Dariusz Rybarczyk

Poznań 288 w
Plauen 45  

Jarosłąw Sierko

Zielona Góra 259 w
Normandia  

Janusz Poprawski

GCK doniec 473 w
D2 – Dioramy Lądowe – 1:72 i mniejsze – Łączona
Issos 333p.n.e  

Arkadiusz Niemczyk

Koscierzyne 10 w
Js-2 Stalin  

Paweł Nowicki

Karolinka Koziegłowy 524 w
D3 – Dioramy lotnicze – wszystkie skale – Łączona
Obsługa Naziemna Dw. 300 Avro Lancaster mk. III  

Mariusz Kucharczyk

KM Zefir Polkowice 54 w
Spitfire Zumbacha  

Janusz Poprawski

GCK Poniec 472 w
Ś2 – Śmigłowce 1:48 – ŁĄCZONA
Mi-24  

Wojciech Botwiński

Warszawa 38 w
Ś3 – Śmigłowce 1:72 i mniejsze – Łączona
mi-2 RGP  

Mariusz Kucharczyk

KM Zefir Polkowice 63 w
Mi-8  

Marek Wantowski

Comat Chełmża 210 w
SO1 – Samoloty odrzutowe 1:32 i większe – ŁĄCZONA
F 14 D  

Dariusz Szwarc

RWD-4 Gniezno 280 w
SO2 – Samoloty odrzutowe 1:48 – JUNIOR
f-18  

Joanna Wantowska

Combat Chełmża 143 w
f-14 tomcat  

Filip Kszczot

Klub 25 BKPow Tomaszów Maz. 139 w
F-16  

Mikołaj Dębiec

Klub 25 BKPow Tomaszów Maz. 78 w
SO2 – Samoloty odrzutowe 1:48 – SENIOR
F105D  

Tomasz Twardowski

Wągrowiec 339 w
SO3 – Samoloty odrzutowe 1:72 i mniejsze – JUNIOR
SR-71  

Maciej Stachnik

Klub 25 BKPow Tomaszów Maz. 97 w
F-15 E  

Krzysztow Pliszka

Combat Chełmża 117 w
SO3 – Samoloty odrzutowe 1:72 i mniejsze – SENIOR
Mig – 15  

Marcin Kołpa

Combat Chełmża 389 w
F-16c Bl 52+  

Marek Żuraw

Inowrocław 493 w
Boeing  

Jarosław Kurek

Sęp Przełom Mińsk Maz 257 w
ST1 – Samoloty tłokowe 1:32 i większe – ŁĄCZONA
DH-2  

Rafał Jerzak

Wierzyce 179 w
Bf 109 G-6/R6 trop  

Robert Górski

Ismr/Włocławek 174 w
Heinkel he 219 a0  

Sławomir Mitraszewski

WKM ISKRA WŁOCŁAWEK 27 w
p-40 E Warhawk  

Marek Dula

Oborniki Wlkp 215 w
ST2 – Samoloty tłokowe 1:48 – JUNIOR
p-38 lightning  

Mikołaj Dębiec

Klub 25 BKPow Tomaszów Maz. 98 w
Fw 190 A-5  

Hubert Koprek

Klub 25 BKPow Tomaszów Maz. 151 w
F4u-1a corsair  

Jakub Labrync

Klub 25 BKPow Tomaszów Maz. 156 w
ST2 – Samoloty tłokowe 1:48 – SENIOR
F4u Corsair  

Andrzej Kozłowski

ISMR 24 w
 Petlyakov  

Jarosław Smółka

ISMR/Inowrocław 19 w
PZL p-23b Karaś  

Mariusz Kucharczyk

KM Zefir Polkowice 66 w
Grumman f6f-5 Hellcat  

Jan Nowakowski

Pobiedziska 505 w
ST3 – Samoloty tłokowe 1:72 i mniejsze – JUNIOR
De Havilland Mosquito FB Mk.VI/NF  

Hubert Koprek

Klub 25 BKPow Tomaszów Maz. 138 w
ki- 109  

Mikołaj Dębiec

Klub 25 BKPow Tomaszów Maz. 80 w
P-51D Mustang  

Miłosz Kucharczyk

M Zefir Polkowice 76 w
ST3 – Samoloty tłokowe 1:72 i mniejsze – SENIOR
Dornier do-17 z2  

Mariusz Kucharczyk

Km”Zefir” Polkowice 59 w
Spitfire IX  

Andrzej Kozłowski

ISMR 22 w
Fi 156 Storch  

Jarosław Gorczak

Hercules III Poznań 260 w
SPII1 – Samoloty przed II WŚ 1:32 i większe – Łączona
Bristol F.2B Fighter  

Przemysław Litewka

IPMS Cape Peninsula/ Poznan 178 w
DFW CV  

Rafał Jerzak

Wierzyce 176 w
Fokker Spinn 1910  

Grzegorz Mądry

ISMR Trzemeszno 282 w
SPII3 – Samoloty przed II WŚ 1:72 i mniejsze – Łączona
PKZ-2  

Mariusz Kucharczyk

KM Zefir Polkowice 61 w
Caudron GIII  

Jarosław Gorczak

Hercules III Poznań 255 w
 

Macchi M.5 (7)

 

Litewka Przemysław

IPMS Cape Peninsula/Poznan 180 w
PS1 – Pojazdy Szynowe wszystkie skale – ŁĄCZONA
Autoblinda AB 40 FERROAVIARIA  

Marek Winiarski

Poznań 366 w
Leopold  

Marek Wantowski

Combat Chełmża 202 w

SF wszystkie skale – Łączona
Warhammer Flamespyre Phoenix  

Arkadiusz Niemczyk

Kościerzyna 190 w
Tie Fighter z Filmu Star Wars  

Mariola Jarecka

Nowotomyski Ośrodek Klutury 69 w
Black Dog  

Remigiusz Kamiński

ISMR Wrocław 172 W
F1 – Figury 1:24 i większe – ŁĄCZONA
Templariusz  

Wojciech Botwiński

Warszawa 37 w
Węgry 1944  

Dariusz Rybarczyk

Poznań 489 w
Huzar Chorwacki  

Norbert Kujawski

Hercules III Poznań 502 w
WÓJ Słowiański  

Jakub Przybylski

Hercules III Poznań 430 w
F2 – Figury 1:35 i mniejsze – ŁĄCZONA
Bestia z Gorgoroth  

Michał Pilz

NGM 64 w
Lord Dalbar  

Marcin Morawski

SPM Szczecin 88 w
Czołgista SS  

Bartosz Falk

Hercules III Poznan 376 w
Polska 1939  

Jarosław Sierko

Zielona Góra 263 w

WS wszystkie inne – wszystkie skale – Łączona
Bf 109 E Instrument Panel  

Robert Górski

ISMR/Włocławek 159 w
Fa 330  

Andrzej Kozłowski

ISMR 23 W

 

 

Modele Kartonowe
PGK – pojazdy gąsienicowe/artyleria – wszystkie skale – ŁĄCZONA
Nazwa modelu Imię, nazwisko Miasto, klub Nr startowy Pozycja końcowa
Dk.kfz.9 Famo  

Robert Pater

Witaszyce 155 w
BOFORS  

Darek Fabian

NGM 577 w
typ 97 Shinhoto Chi Ha  

Jerzy Cholewa

WLKP-Poznan 250 w
Sherman M4A1  

Hałub Witold

ISMR Włocławek 434 w
SK- Samoloty – wszystkie skale – ŁĄCZONA
Messerschmitt bf 109  

Wojciech Staręga

NGm 40 w
Rakieta Energia + Stacja bojowa Polus  

Krzysztof Szeffner

Nowotomyski ośrodek Kultury 400 w
F-15c  

Łukasz Mańkowski

Wlkp poznan 399 w
PZL P-37 Łoś  

Tomasz Twardowski

Wągrowiec 341 w
SB2c-14  

Jan Błauciak

Karolinka Koziegłowy 516 w
PKK- Pojazdy kołowe – wszystkie skale – ŁĄCZONA
Rolls-Roycew Pattern MK I  

Mateusz Bartkowiak

WLKP Poznań 369 w
Jelcz 021  

Grzegorz Mądry

Ismr Trzemeszno 278 w
Polski Samochód Pancerny wz.34  

Tomasz Twardowski

Wągrowiec 412 w
Star 21  

Tomasz Golczak

NGM 49 w
OK- Okręty/żaglowce – wszystkie skale – ŁĄCZONA
USS Salt Lake city  

Darek Fabian

NGM 82 w
IJN Nisshin  

Jerzy Cholewa

Wlkp Poznań 244 w
U-boot typ Ixc/41  

Łukasz Mańkowski

Wlkp Poznań 230 w
Papegojan żaglowiec  

Stefan Pawlak

ISMR Inowrocław 424 w
Nina  

Piotr Błach

Toruń 578 w
BK- Budowle – wszystkie skale – ŁĄCZONA
Chata Olęderska  

Mariola Jarecka

Nowotomyski Ośrodek Kultury 70 w
Kościół w szczecinie Dąbiu  

Krzysztof Szeffner

Nowotomyski Ośrodek Kultury 402 w
Tismice  

Marek Krupa

Wlkp poznan 216 w
Kościół mariacki w krakowie  

Darek Fabian

NGM 483 w
Neuschwansten  

Łukasz Borkowski

Inowrocław 443 w
KK- Kolej – wszystkie skale – ŁĄCZONA
Parowóz HCP 1-6-2 Bułgar  

Ryszard Woźniak

Krępsko gm. Goleniów 163 w
OL 49  

Tomasz Golczak

NGM 48 w
Wagon ososbowy serii cid  

Robert Pater

Witaszyce 441 w
Parowóz wąskotorowy Cn2t Las  

Artur Kogut

Toruń 453 w
t3t Wagion Cysterna  

Andrzej Szmuraj

Grudziądz 460 w
FK figury – wszystkie sklale – ŁĄCZONA
Komes ze spychowa  

Robert Pater

Witaszyce 438 w
Science Fiction  SFK wszystkie skale – Łączona
ROBOT Lenshead Prototype  

Mariola Jarecka

Nowotomyski Ośrodek Kultury 71 w
ATST z filmu star wars  

Krzysztof Szeffner

Nowotomyski Ośrodek Kultury 232 w
t-800  

Dariusz Rybarczyk

Poznań 287 w

 

 

  • Nagroda od Szczecińskiego Paprykarza Modelarskiego – za model
Via Crucis   Arkadiusz Niemczyk Kościerzyna

 

  • Nagroda od Inowrocławskiego Stowarzyszenia Modelarzy Redukcyjnych – za model
Parowóz HCP 1-6-2 Bułgar   Ryszard Woźniak Krępsko gm. Goleniów

 

  • Puchar Combatanta ze najlepszy model sprzętu bojowego w polskich barwach z lat 1914-1945 za model
Bukowski   Michał Łunkiewicz Sopot

 

  • Nagroda 1 od DANKOWMILITARIA za model
Boeing p12e   Jarosław Gorczak Hercules III Poznań

 

  • Nagroda 2 od DANKOWMILITARIA za model
Grumman f6f-5 Hellcat   Jan Nowakowski Pobiedziska

 

  • Nagroda od Karola Wardyńskiego za model
PZL p-23b Karaś    Mariusz Kucharczyk KM Zefir Polkowice

 

  • Nagroda od sklepu MojeHobby – za model

 

m10a1 Achillec Iic   Witold Hałub ISMR Włocławek

 

 

  • Nagroda od sklepu MojeHobby – za model
Heinkel he 219 a0    Sławomir Mitraszewski WKM ISKRA WŁOCŁAWEK

 

  • Nagroda od firmy Revell – kupon zniżkowy i model – za model
Bf 109 G-6/R6 trop   Robert Górski Ismr/Włocławek

 

  • Puchar Prezydenta Miasta Gniezna za najlepszy model plastikowy wykonany przez seniora – za model
Caudron G III   Jarosław Gorczak Hercules III Poznań

 

  • Puchar Prezydenta Miasta Gniezna za najlepszy model plastikowy wykonany przez juniora – za model
Fw 190 A-5   Hubert Koprek Klub 25 BKPow Tomaszów Maz.

 

  • Puchar Prezydenta Miasta Gniezna za najlepszy model kartonowy wykonany przez seniora – za model
Jelcz 021   Grzegorz Mądry Ismr Trzemeszno

 

  • Puchar Prezydenta Miasta Gniezna za najlepszy model kartonowy wykonany przez juniora – za model
Chevrolet 15-cwt   Krzysztof Twardowski Wągrowiec

 

  • Puchar dyrektora MOK w Gnieźnie za najlepszy model lotniczy w barwach polskichdla…
Bristol F.2B Fighter   Przemysław Litewka IPMS Cape Peninsula/ Poznan

 

  • Puchar dyrektora MOK w Gnieźnie za najlepszy model pancerny w barwach polskich– za model
T-34/85   Marcin Wolszczak S.M.KOMPAS Gdynia

 

  • Orzeł za najlepszy model XI Gnieźnieńskiego Konkursu Modelarskiego za model
F 14 D   Dariusz Szwarc RWD-4 Gniezno